Fundacja Transporter Kultury

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
W mediach

Gazeta Wyborcza 28 maja 2012

Email Drukuj

Duży artykuł w Gazecie Wyborczej z dnia 28 maja 2012 dotyczący
międzynarodowego projektu artystycznego i wystawy IDENTITY

gazeta wyborcza 28 maja 2012 

    << link do wydania gazetowego artykułu
>> link do szerszego artykułu Gazety Wyborczej w Internecie << 

 

Wiadomości ASP nr 50

Email Drukuj

Sztuka w magazynach, czy magazynowanie sztuki?

Pytanie retoryczne, owszem; jednak równocześnie ciągiem tych pytań zarysowana zostaje przestrzeń, a może też i sytuacja artefaktów, które w ramach międzynarodowego projektu artystycznego MIEJSCE NAZNACZONE wejdą w relację z tego rodzaju pomieszczeniami.  Wejdą, ale bynajmniej nie po to by być przechowanymi i zabezpieczonymi przez pewien czas, z dala od publiki i odbiorców! Wręcz przeciwnie – właśnie po to, by w kontekście takiej przestrzeni wejść w szczególny rodzaj dialogu z każdym, kto zechce przyjść do XIX wiecznych magazynów kolejowych przy ulicy Kamiennej 8, w Krakowie.

Więcej…
 

Wiadomości ASP nr 55

Email Drukuj

MIEJSCE NAZNACZONE w Norymberdze


Po krakowskiej edycji polsko-niemieckiej wystawy MIEJSCE NAZNZCZONE, która miała miejsce w maju 2010 roku, w XIX wiecznych magazynach kolejowych przy ul. Kamiennej 8, przyszedł czas na niemiecką edycję tego projektu. Inicjatywa polsko – niemieckich artystycznych spotkań ma już za sobą 6 lat wspólnych doświadczeń – wystaw i działań artystycznych. Idea ta coraz bardziej się umacnia.

Więcej…
 

Gazeta Wyborcza 16 czerwca 2010

Email Drukuj

(...) Nie tak dawno w starych magazynach kolejowych z XIX wieku przy ulicy Kamiennej, na tyłach Dworca Towarowego odbyła się wystawa "Miejsce Naznaczone" - prezentacja nietypowego zbioru polsko-niemieckiej sztuki współczesnej prezentowanej tu na ceglanych ścianach. Pokazano obrazy, przetworzone zdjęcia, w jednej z hal wielką instalację z wiszących u sufitu zbitych w kule ludzkich włosów.

- Ideą wystawy było wprowadzenie sztuki do wnętrz nietypowych, które na co dzień nie służą do prezentacji artystycznych - tłumaczy Jakub Najbart, organizator przedsięwzięcia, pokazując kolejne wnętrza, w których ogromnymi literami wypisano po niemiecku "Rauchen Verboten"(czyli palenie wzbronione)

Więcej…